Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Jak se starat o kopačky

Vážení zákazníci,
naším cílem je co největší spokojenost uživatele s naší sportovní obuví, a proto si vás dovolujeme upozornit na několik skutečností.

Na každý sport je vhodný jiný druh obuvi. Při výběru zvažte, k jakému účelu bude používaná. Obuv by měla být vybíraná zvlášť citlivě, s důrazem na přesně zvolenou velikost a šířku. Tím předejdete předčasné devastaci obuvi (předčasné opotřebení stélkového materiálu apod.).

Obuv Adidas je rozdělená podle účelu do skupin:
1. RUNNING - (bězecká obuv) - ze syntetické usně a gumovou podešví, vhodná na běžecký trénink i na chůzi na co nejsušších cestách. Při opakovaném namočení a nevhodném používání může dojít k celkovému poškození obuvi.


2. RUNNING TRAIL* - (běžecká - tzv. trailová obuv) - ze syntetické i přírodní usně s podešví s hlubokým dezénem je určená pro náročný terén. Svršek je vysoce odolný a pevný. Vhodná na běh v přírodě, volný čas a turistiku.


3. TRACK & FIELD - (tretry) - kombinace syntetické usně s gumovou podešví a kovovými hřeby v přední části podešve. Účelová obuv vhodná jen na speciální povrchy. Při nevhodném užívání (nevhodný povrch) se můžou zlomit či jinak poškodit použité hřeby. Dovolujeme si vás upozornit na jejich dotáhnutí před každým použitím, aby se zabránilo předčasnému poškodění závitového lůžka. Dbejte na zvýšenou opatrnost při manipulaci s hřeby (ostré). Hrozí nebezpečí úrazu.


4. TENIS* - (tenisová obuv) - ze syntetické či přírodní usně, je určená pro závodní i rekreační hráče. Není vhodná pro intenzivní (celodenní) používání. Při nevhodném použití může dojít k poškození podešve i svršku, hlavně při obuvi s použitím textilních materiálů (canvas apod.). Konstrukce tenisové obuvi je rozdílná od jiné obuvi.


5. BASKETBALL* - (basketbalová obuv) - je určená i na jiné halové sporty, např. házenou, volejbal, apod. Není vhodná na drsný povrch (asfaltový, betonový, apod.) Může dojít k poškození podešve.


6. SOCCER* - (fotbalová obuv, kopačky) - svršek je vyrobený z měkké hovězí, klokaní i syntetické usně. Fotbalová obuv se podle povrchu použití dělí do pěti základních skupin: SG - Soft Ground - používejte jen na jemný až měkký přírodní povrch FG - Firm Ground - používejte jen na normální až tvrdý přírodní povrch HG - Hard Ground - používejte jen na velmi tvrdém přírodním povrchu TF - Turf - používejte na umělé trávě, škváře a zledovatělém povrchu IN - Indoor - používejte jen v halách a tělocvičnách k sálovému fotbalu.
Při nevhodném užívání se můžou zlomit či jinak poškodit použité kolíky.
V případě zakoupení fotbalové obuvi s vyměnitelnými kolíky si vás dovolujeme upozornit na jejich dotáhnutí před každým použitím, aby se zabránilo předčasnému poškození závitového lůžka.


7. TRAINING - (obuv do posiloven, hal apod.) - je určená pro rekreační a vrcholové cvičení v posilovnách. Používáním obuvi ve venkovním prostředí může dojít k předčasnému opotřebení obuvi (hlavně svrškového materiálu) a poškození podrážek nebo k jejich zvrásnění. Je nevhodná pro běžné nošení.


8. WORKOUT - (jóga, fitness, atd.) - účelem tohoto druhu obuvi jsou různé sportovní aktivity v halách. Není vhodná k intenzívnímu celodennímu nošení.


9. SWIM - (plážová obuv do bazénů, saun apod.) - nevhodná pro celodenní používání. Při intenzívním používání může dojít k poškození.


10. INDOOR - (halová obuv) - je určena pro všechny druhy sportu (mimo sálového fotbalu) v halách, posilovnách (např. volejbal, házená apod.).


11. ALTERNATIVE SPORTS* (alternativní sporty) - obuv určená k netradičním sportům (např. skateboard, BMX, apod.).


12. WALKING (LIFESTYLE) NON SPORT SPECIFICATION* - obuv určená k oddychu.


13. ADVENTURE/OUTDOOR* - obuv určená k turistice, procházkám v přírodě, apod.


Použitím účelové obuvi BASKETBALL, TRAINING a INDOOR ve venkovním prostředí může dojít k jejich značnému poškození a předčasnému opotřebení. Tyto druhy obuvi nejsou vhodné pro celodenní (intenzívní) používání. Při výběru zboží požádejte o informace ohledně ošetření a použití obuvi přímo prodejce. Nezapomeňte, že užívání obuvi k jiným účelům, než je určená, může zapříčinit poškození, případně devastaci, bez toho, aby se jednalo o výrobní vadu. * u takto označených modelů může být použitý materiál (např. useň, nubuck, atd.), který vyžaduje zvláštní ošetřování a údržbu.
Životnost vaší obuvi taktéž závisí na jejím správném udržování a ošetřování - střídejte často obuv, hlavně při deštivém počasí - po vyzutí obuvi ji napněte na napínáky odpovídající velikosti - při obouvání používejte obouvací lžíci a mějte řádně rozvázaná šněrovadla - obuv dovazujte do koncových dírek, předejdete tak poškození paní části (poškození stélky) - nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba lícové části a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň - při používání usňové obuvi může nastat při zvýšené potivosti nebo nadměrném promočení obuvi částečný otěr barvy (vyblednutí).


Návod na ošetřování obuvi - obuv čistěte ručně ve vlažné vodě (do 30° C) - při čištění a údržbě používejte přípravky doporučené pro příslušný materiál - při čištění používejte molitanovou houbičku, případně jemný kartáček - vyndejte vnitřní vložky a naplno otevřenou obuv nechte vyschnout při pokojové teplotě (nevystavujte obuv blízkosti tepelných zdrojů).


Návod na ošetřování usňové obuvi - k odstranění nečistot používejte vlažnou mýdlovou vodu, případně mycí roztok - obuv nechte volně schnout při pokojové teplotě, ne blízko topných těles, zdrojů přímého tepla a slunce - k sušení a udržení tvaru usňové obuvi doporučujeme vycpat obuv papírem - svršek z přírodní usně ošetřujte běžným krémem na obuv, prodloužíte zachování původních vlastností usně - nikdy nenechávejte obuv po použití špinavou a mokrou, zabráníte tím zplesnivění obuvi.
Useň Nubuck - používejte voděodolné přípravky s příměsí živice, silikónu, nebo speciálního vosku na nubuck - doporučujeme ošetřovat obuv po 3 až 4 použitích s důrazem na oblast svršků a upínacích ok - nubuck můžete voskovat, nebo můžete použít pastu - změní se tím však okamžitě semišový vzhled obuvi - pro zachování původní barevnosti obuvi používejte speciální spreje pro tento druh materiálu Upozornění (platí pro všechny druhy obuvi) - při ošetření nepoužívejte tvrdé kartáče, ty obuv poškozují - při sušení nevystavujte obuv přímému slunenčnímu žáru, umístěte obuv mimo dosah topných těles, obuv nesušte ani v sušičkách - používání vysokoúčinných pracích prostředků působí nepříznivě na syntetickou i přírodní useň - obuv neperte v pračce !!!
Dodržování těchto zásad povede k vaší i naší spokojenosti. V případě nerespektování pokynů nemůžeme reklamaci uznat za oprávněnou.


Děkujeme vám za nákup.

Logo